Wredne papiery

hp indigo

Pan Jędruś był dzisiaj w wybitnie złym humorze.

– To nie jest tak, że ja odmawiam jakichś prac. Biorę wszystko jak leci, a że mam podpisane umowy także z drukarniami cyfrowymi, przyjmuje również takie zlecenia. – zaczyna swą opowieść, a potem dopowiada:

– Całe życie się człowiek uczy i umrze głupi! A dodam jeszcze, że nikt nic nie wie w tej branży – a potem zaklął Pan Jędruś siarczyście.

Poprosiłam go o rozwinięcie tej myśli i tu potoczyła się historia.

– HP Indigo to w tej chwili jedna z najnowocześniejszych maszyn do druku cyfrowego. Można na niej wydrukować na papierach nakładowych. Można drukować na papierach ozdobnych, ale… te papiery powinny być albo dedykowane, albo przygotowane do takiego druku.

Dzwoniąc do papierni i pytając czy na danym papierze można drukować na HP Indigo – dowiadujemy się, że najlepiej przeprowadzić próbę.

I ja pokornie taką próbę przeprowadziłem – na dziesięciu arkuszach, drukowało się pięknie, utrwalało również. Za dwa dni hurtownia dowiozła papier na 500 szt. okładek, zaczęliśmy druk… i problemy zaczęły się po pięćdziesiątym egzemplarzu, druk przestał się utrwalać. Kompletna paranoja.

Musieliśmy przerwać (klient wściekły, bo termin zagrożony). Co było robić? Ściągaliśmy papier z maszyny i zaczęliśmy go primerować (powlekać substancją gruntująca ułatwiająca wiązanie toneru z podłożem).

– I udało się, ale co wydałem na papierosy (bo stres mnie wykańczał), to już moja strata, nikt mi tego nie zrekompensuje – skonkludował Pan Jędruś.

– To co właściwie się stało? – pytam.

– Nie wiem? ale od dzisiaj każdy papier ozdobny przed drukiem na hp indigo będe primerować.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się!

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *